türkçe dil seçeneği

emre bey merhaba;
sambapos yazılımının 4.sürümü forumdan takip edebildiğimce hızlı bir şekilde ilerliyor.Bu sürümün ingilizce olarak devam ettirilmesinin bir nedeni mi var yoksa öncelikler noktasında bir sıralamamı söz konusu?
Belki türkçe dil seçeneğinin aktif hale getirilmesi halinde bizlerde görüş-öneri ve katkıları sunma noktasında bizlere bir fırsat tanınmış olur.
Kendi açımdan da sürüm 3 de muhtemelen yapmış olduğum bir değişiklikten dolayı sorunumu çözemiyorum ve kilitlenmiş durumdayım.Bu yüzden de tekrar 3.sürümü sıfırdan kurup yeniden herşeyi yapmaktansa 4.sürümden başlayayım diye düşünüyorum.
İngilizce foruma türkçe yazmak durumunda kaldım.Kusura bakmayın lütfen.
saygılarımla…

1 Like

Kusura bakacak birşey yok zaten bütün herşeyi sizler kullanın diye yapıyoruz istediğiniz yere istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Türkçe’yi çoklu dil desteğini ekler eklemez yayına vereceğiz. Sitelerle ilgili konuda ise gelen talebe bakacağız. Yani bir iki kişi dışında henüz bizi sıkıştıran, ne oldu 4’ün Türkçe’si diye pek soran eden yok. İspanyolca’yı soran çok daha fazla mesela :slight_smile: Önceden de dediğim gibi hep aman ilk Türkçe’si olsun, önce Türkçe yapalım diye zorladık. Bundan sonrasında talebe bakıyoruz. Kuş dili isteyen çok olursa önce kuş diline ağırlık veririz.

emre bey aslında soracagız ama sızler ıngılızce ılerlemeyı dusunuyorsunuz dıye mudahale etmek ıstemıyoruz 3 part yazılımlar veya moduller ıle alakalı cıddı gelısmeler olacak demıstınız bır sorumda yanılmıyorsam bundan dolayı bır dıl ekleme olmadı varsayıyordum . yoksa ben sabırsızlıkla dıl destegını beklıyorum . bunuda burdan belırtmek ısterım zıra benım gıbı dusunen arkadaslarım oldugunada ınanıyorum . yerı gelmısken takrıben ne zaman coklu dıl secenegıne gecıs yapmayı dusunuyorsunuz acaba . ıyı calısmalar dılerım . ve unutmadan elımızden gelen bır sey varmıdır bu projede bılemıyorum ama her konuda destek olabılecegımı yenılemek ısterım

emre bey çok sabırsızlandığımızı bilmenizi isterim.Takip edebildiklerim ve anlayabildiklerim ölçüsünde bazı isteklerimiz hallolmuş gibi(örnek rezarvasyon sistemi). Sambaposu kullanan bir çok kişinin belki sambapos.com sitesinden haberi yok veya ingilizce olması sebebi ve bence sayın marikoğlunun belirttiği gibi galiba emre beyler projenin geleceği ve sürdürülebilirliği noktasında ingilşzce devam etmek istemeleri üzerine bir tür sizlerin kararına saygı duymak istediklerinden dolayı sizleri rahatsız etmediler.
Elbette sizin bir iş akışınız ve süreciniz mutlaka vardır.Bu gün çoklu dil desteğini eklediğinizde hemen anında deneyecek en az 5-10 kişi olduğunu tahmin ediyorum(v2,v3 forumlarından haraketle).Birde şöyle bir kanı var,genelde ihtiyaç duymasak dahi genelde hep son sürüm,hep en geniş sürüm kullanmak gibi bir hastalığımız olduğunu düşünüyorum.
iyi çalışmalar…

Şahsen ben her sürümü belki türkçe gelmiştir diye yukluyorum. Bakıyorum sadece ingilizce var beklemeye devam. Ingilizce dışında bir dil olsa ve türkçe olmasa talep ederiz tabiki. Ama şahsen benin çoklu dil desteği eklendiğinde ilk diller arasinda türkçe olacağından şüphem yok o yüzden sabırla bekliyorum. Selametle

Emre bey merhaba; 4.sürümü ve özelliklerini test etme şansımız ne zaman olacak.Foruma bakıp bakıp duruyoruz :smile: )

türkçe istiyoruz illa önde pres yapmamız mı lazım :smiley: kolay gelsin çok iyi çalışmalar emeğinize sağlık

turkce ıstıyoruz TÜRKÇE istiyoruz yanı ıstıyoruz ıstegımızı bıle dogru yazmıyoruz sonra bıze lafta solerler :slight_smile:

Çok güzel bir sürüm olmuş. En kısa sürede türkçe dil desteği istiyoruz. Biz kullanabiliyoruz fakat garson ve kasiyerlerimize ingilizce öğretmek biraz zor gibi. Kolay Gelsin İyi Çalışmalar

Merhaba Bende SambaPos 4 e geçtim fakaç çalışanlar için çok zor ingilizce olması. Lütfen Türkçe dil paketinide yayınlayın. Sabısızlıkla bekliyoruz. Saygılar

Emre bey merhaba. Bende bu yazılımın Türkçe desteğini bekleyenler denim. Umarım Türkçe desteği bu yazılım için gelir. İyi çalışmalar dilerim.

Türk milleti olarak türkçe v4 istiyoruz. Lütfen bu konuda bizi üzmeyin :smiley: Bu arada yaptığınız işi çok taktir ediyorum. Bende sessiz kitleden birisi idim, bugün sesim çıktı :blush: Bu arada transifex’e üye oldum. Eğer yapabileceğim birşey varsa bende katkıda bulunmak istiyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Bu sayfadan haberim yoktu. V4 türkçe için baskı lazımsa tüm multimedya yollarından herkesi yönlendirmeli. Emre bey en azından bir tarih olsa heyecanlı bekleyişe.

Yok artık baskı gerekmiyor :slight_smile: Yılbaşından önce muhakkak çıkarmak istiyorum ki yeni yıl gelmeden eksik çevirileri de tamamlayıp güzel bir başlangıç yapalım.

Emre bey ben umudumu kesmiştim.onun içinde siteye bile girmiyordum.

Erdem V4’e geçerken çok baskı görüp mecburen Türkçesini de hemen yapmak zorunda kalacağız diye düşünmüştüm ama sen bile umudu kesmişsin :slight_smile: Neyse işte burada projeye en başından beri destek olan dostlar var. En azından sizleri mutlu edebilirsek bizim başka bir beklentimiz yok zaten…

baskı yok emre bey. Tarih olarakta yılbaşı öncesi dediniz bizleri çok mutlu ettiniz teşekkürler emeğiniz için.

Bu çok güzel bir haber oldu ne zamandır bekliyordum :slight_smile:

Sevgili SambaPOS ailesi,
bu projede emeği geçen arkadaşlara tek tek teşekkürü ilk mesajımda ve burada paylaşmak istedim,
SambaPOS u İzmir’de bir arkadaşımdan tesadüfen duydum ve V2 ile tanıştım. Çok detaylı olmasa da incelemeyi gerçekleştirdim. Yakın zamanda çok sevdiğim bir arkadaşımın açtığı restorana sistem olarak kurmayı başardık. V3 gayet güzel ve isteklerimizin %90 kısmını karşıladı. Forumda yazılanlar ve hazırlanan dökümanlar için herkese çok çok teşekkür ediyorum. V4 ile ilgili elimden gelen tüm yardımı yapmaya hazırım. Böylesine kar amacı olmadan hazırlanan bir projeye bende elimden gelen tüm desteği, gerek yazılımsal, gerek donanımsal, gerekse dil desteği ve sektör tecrübesi olarak sunmaya hazırım.
Saygılarımla

1 Like

Selamlar SambaPOS ailesi.
Okulu bitirdim ve iş yerimi devredip bir fabrikada makina müh. olarak çalışmaya başladım.
Çalışma hayatı gerçekten çok yoğun geçiyor. Eskiden kendi işyerimde olduğum için SambaPos a daha çok vakit ayırabiliyordum ancak son zamanlarda hiç giremiyorum foruma.
Bunda türkçe olmamasının etkeni yok mu var. Yeni versiyon çıkmış indiriyorum bakıyorum Tr yok bir sonrakini bekliyorum. İngilicem kötü değil tabiki ama ana dilim gibi konuşamadığım için beynimde türkçe düşünüyorum ve bunu ingilizce olarak görmek beynimi yoruyor. Kendi oluşturduğum yeni kural ve eylemleri türkçe yazıyorum ingilizce türkçe karmakarışık bir yapı oluşuyor ve zihnen cidden yoruyor.
Türkçeleştirildiği zaman tabiki yine çok zaman ayıramıcağım işten dolayı ama sınırlı zamanlarımdada bir başladığım zaman yapmak istediklerimin sonunu görebileceğimi düşünüyorum.
Türkçeyi dört gözle bekliyoruz=) Saygılarımla.